Son Düzenleme : 25 Şubat 2012 - Cumartesi

Ana Sayfa »  » Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Eklenme Tarihi : 25 Şubat 2012 - Cumartesi

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı ilerleyen yaşla ve artan kilolarla hem kadın hem de erkek vücudunda yağ dağılımı değişmektedir. Bu değişimden ilk etkilenen bölge genelde karın ve göbek çevresi olur. Belirli bir kilodan sonra karın içi yağlanmaların da baskısıyla karın duvarında da kalıcı değişiklikler oluşur, ve bu durum deformiteyi daha da ağır hale getirir. Kadınlarda geçirilmiş gebeliklerin de etkisiyle karın cildinde geri dönüşsüz bir sarkma oluşur. Hızlı kilo alıp verme, bazı ilaçlar ve hormonal bozukluklar da bu tür karın deformitelerini kamçılamaktadır.

 

Karında tek problem cilt altı yağ doku fazlalığı olduğu zaman bu dokunun liposuction ile uzaklaştırılması mümkün olmaktadır, ancak karın duvarı bozuklukları ve cilt fazlası da bu duruma eklendiğinde bütün bu bozuklukların ayrı ayrı giderilmesi gündeme gelmektedir. İşte bu ancak “abdominoplasti” (karın germe) operasyonu ile mümkündür. Karın germe, karın duvarında “fazla” olarak bulunan yağ ve cilt dokusunun alınarak uzaklaştırılması ve kas tabakasındaki gevşekliklerin onarılarak karnın eski gerginliği ve düzlüğüne kavuşturulması işlemidir. Bu işlem genel anestezi altında gerçekleştirilen, yaklaşık 2-3 saat süren ve genelde 1 gün hastane yatışı gerektiren bir operasyondur. Abdominoplasti için karın cildinde “bikini insizyonu” adı verilen, iç çamaşırı ve mayo gibi kıyafetlerin altında gizlenen özel bir cilt kesisi yapılır. Bu kesinin uzunluğu karnın durumuna göre değişkenlik gösterir. Ameliyat sonrası iyileşme dönemi 7-10 gündür. Sonrasında hasta günlük aktivitelerine dönebilir.

 

Abdominoplasti, çoğu zaman uyluk veya kalçaya yönelik liposuction prosedürleri ile veya meme operasyonlarıyla kombine edilmekteve hastanın sorunları tek seansta giderilebilmektedir. Karında sarkıklık şikayeti sınırlı olan hastalarda karın germe operasyonunun “mini” bir versiyonu da uygulanabilmektedir.

 

 

Gelen Aramalar: karın germe ameliyatının zararları
Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

Son Eklenen Yazılar

14 Mart 2013 Derya’nın Dünyası Canlı İzle

En Çok Yorumlananlar