Son Düzenleme : 29 Mart 2012 - Perşembe

Ana Sayfa »  » Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina Daraltma Ameliyatı

Eklenme Tarihi : 29 Mart 2012 - Perşembe

Vajina Daraltma Ameliyatı

Günümüzde pek çok kadın özellikle doğum sırasında oluşan aşırı zorlama nedeniyle vajina genişlemesine maruz kalmakta ve bu sorun cinsel yaşamlarını oldukça olumsuz etkilemektedir. Ayrıca bu sorun kişide Vajina Daraltma Ameliyatları genellikle iki farklı sorundan dolayı yapılmaktadır.

 

1-Vajinanın Doğumdan Sonra Esnekliğini Kaybetmesi

Bir çok doğumdan sonra oluşabilecek bu sorun vajinanın deforme olması genişlemesi nedeniyle oluşmaktadır. Etkileri idrar kaçırma ve kalitesiz bir cinsel yaşamdır. Bir çok kadın bu sorunu yaşamasına rağmen utanma probleminden dolayı bir hekime başvurmamakta ve bu sorunla hayat boyu yaşamaktadır. Sonuçta cinsellikten soğuma özgüven eksikliği gibi bir çok yan etki görülmekte ve evliliklerde ciddi sorunlara yol açmaktadır.

 

Aslında problemin çözümü basit bir operasyonla sağlanabilmektedir.Operasyonda genel anestezi uygulanarak hastaya vajina daraltma işlemi yapılmakta; ve ameliyattan 3-4 saat sonra hastaneden taburcu edilmektedir. Bir ay sonundada normal cinsel yaşamına dönebilmektedir

 

2-Doğrum Sırasında Yapılan Dikiş Atma İşlemlerinden Doğan Sorunlar
Bu nedenle oluşan sorunları çözümü oldukça basit ve lokal anastezi ile yapılabilecek kısa bir operasyon ile halledilebilecek kadar kolaydır. Bu sorunun kaynağı doğımda oluşan kesiklerin iyi dikilmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Dikim işlemindeki sorun vajina dokusunun bozulmasına ,büzüşmesine,genişlemesine neden olmakta cinsel birleşme sırasında ise ağrılı bir durum oluşmaktadır.Bunun sonucunda kadın cinsel yaşamını kaybetme noktasına gelmektedir. Ameliyattan sonra sadece 1 ay cinsel ilişkiden uzak durulması yeterlidir.

 

Vajina daraltma ameliyatının fiyatları, vajina estetiği ameliyatlarının fiyatları genellikle ameliyat olduğunuz hastaneye, hekime, ameliyatta kullanılan anestezi yöntemlerine kadar değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak fiyatları ise 2500 – 5000 TL arasında değişmektedir.

 

 

Gelen Aramalar: vajina daraltma fiyatları,vajina daraltmanın zararları,rahim daraltma ameliyatı fiyatları,daraltma ameliyatı,vajinanın faydaları,vajina daraltmanın yan etkileri,vajina daraltma ameliyatı kaç para,Vajina nasıl daraltırılır,vajina dikimi zararlımı,vajina daraltma ferudun kunak
Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

Son Eklenen Yazılar

14 Mart 2013 Derya’nın Dünyası Canlı İzle

En Çok Yorumlananlar